Sherlock BBCWitam serdecznie ^^ Jak być może część z Was wie, jestem Sherlockianką (chyba dobrze odmieniłam, nie? :D), czyli fanką serialu BBC - Sherlock. Z racji, że już w styczniu przyszłego roku zostanie wyemitowany 4 sezon (!) postanowiłam umilić sobie czas oczekiwania pisaniem nie-recenzji.


Trochę informacji
           Sherlock to brytyjski serial kręcony od 2010 roku. Jest to współczesna wersja książek sir Arthura Conana Doyle'a o genialnym detektywie Sherlocku Holmesie i jego przyjacielu Johnie Watsonie. W rolę naszego Sherlock wciela się Benedict Cumberbatch, a Watsona Martin Freeman. Serial cieszy się niezwykłą popularnością, chociaż de facto ma 10 odcinków. Sherlockianie to mój ulubiony fandom, ponieważ są w stanie wymyślać i odkrywać takie rzeczy, że głowa mała.


Jak się zaczęła moja przygoda?
             Zaczęła się pod koniec zeszłego roku, ale był to raczej wstęp do przygody, ponieważ obejrzałam wtedy mniej więcej trzy odcinki. Serial jakoś nie wywarł na mnie specjalnego wrażenia. Nie, stop, źle mówię: wrażenie wywarł, ale jakoś czułam, że to nie moja bajka. Jednak cóż, przez pół roku czułam, iż coś mnie jednak ciągnie do tego serialu. Miałam nawet momenty, kiedy tak sobie planowałam obejrzenie jakiegoś odcinka w weekend albo kiedyśtam, lecz nie doszło to do skutku, aż do któregoś sierpnia, kiedy to nagle poczułam, że muszę obejrzeć ten serial i muszę być w tym fandomie, bo jest genialny. Wiadomo, były jeszcze inne powody, ale o nie mniejsza, ten był najważniejszy ;) Wiecie, ja zazwyczaj nie rzucam słów na wiatr, więc już kolejnego dnia wzięłam się za pierwszy odcinek. I wiecie co? Tego potrzebowałam. Ten serial naprawdę zmienił moje życie. Od czasu, kiedy "skończyłam" oglądać minęły dopiero jakieś trzy miesiące, ale i tak określam się mianem Sherlockiana (czy Sherlockianina? Polska język - trudna język xD), bo siedzę w tym i czuję ten klimat i no... to może ja już skończę tę moją historię...

Jedna z moich ulubionych scen ^^

Nie-recenzje
           Znajdują się tu wszystkie nie-recenzje kolejnych odcinków posegregowane na serie i ogólnie podpisane, żeby nie było zamętu. Wyjaśnienia wszystkich problematycznych słów znajdziecie w zakładce Słowniczek. Mam nadzieję, że czytanie ich będzie dla Was przede wszystkim dobrą zabawą ;)


Sezon 1
Odcinek 1: Studium w różu
Odcinek 2: Niewidomy bankier
Odcinek 3: Wielka gra

Sezon 2
Odcinek 1: Skandal w Belgravii
Odcinek 2: Demony Baskerville
Odcinek 3: Upadek z Reichenbach

Sezon 3:
Odcinek 1: Pusty karawan
Odcinek 2: Znak trojga
Odcinek 3: Jego ostatnia przysięga

Posty spoilerowe:
(teorie zostały stworzone przeze mnie oraz innych fanów, jak to teorie. Największy wpływ miały blogi: Slow-burn Bromance (the-7-percent-solution) oraz john watson, you keep me right (rominatrix))

Trailera #1 i It's Not A Game Anymore (sezon 4)
Antagoniści i trailer #2 (s4)
Kobiety (s1 - s3)
Teorie (s4)
Ciekawostki (s1 - s3)
Podsumowanie Teorii (s4)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz